Чи був початок у Всесвіту?

 

Чи був початок у Всесвіту?
Немає людини, якої не захоплювало б усипане зірками небо. І кожен напевно замислювався над питанням «а чи був у Всесвіту початок?»

Д. Блок, професор астрономії каже: «Ідею, що колись Всесвіт не існував, завжди ніколи не сприймалася». Але в останні десятиліття з'явилося достатньо доказів, щоб повірити в те, що у Всесвіту був початок. На сьогоднішній день практично всі вчені приходять до висновку, що Всесвіт з'явилася завдяки вибуху, після якого матерія почала поширюватися в різних напрямках.

Що привело вчених такого висновку?

Теорія Ейнштейна, про те, що Всесвіт або розширюється, або стискається, йшла врозріз із загальноприйнятою в той час теорією стаціонарного Всесвіту.

Ейнштейн ввів у свої розрахунки величину, яку назвав «космологічною сталою». Цим він намагався узгодити свою теорію з тим, що вважалося тоді науковою істиною.

Але вже через 4 роки Ейнштейн накопичив достатньо доказів, щоб визнати свою поправку «найбільшою помилкою». Такі докази з'явилися, коли в астрономічній обсерваторії в Каліфорнії було встановлено 100 – дюймовий телескоп. Спостереження Всесвіту в цей телескоп довели, що вона дійсно розширюється.

До цього виходило розглянути лише деякі зірки Чумацького Шляху. Спостерігалися також розпливчасті плями, відомі як туманності, але приймали їх за газоутворення. Але з допомогою цього потужного телескопа з'ясувалося, що це не газоподібна матерія, а галактики подібні нашої. На сьогоднішній день налічується до 125 мільярдів галактик, кожна з яких містить мільярди зірок.

Далі з'ясувалося, що ці галактики віддаляються від нас. І чим далі знаходяться галактики, тим швидше вони віддаляються від нас. Швидкість видалення галактик, вчені визначають за допомогою спектрографа. Світло, що йде від далеких зірок, пропускається через призму, розкладається при цьому на різні колірні складові.

Світло від удаляющегося об'єкта, червоний. Його називають червоним зміщенням. А світло від наближаються об'єктів, фіолетовий. Відповідно його називають фіолетовим зміщенням. Було помічено, що лише за винятком кількох близьких до нас галактик, всі інші мають червоне зміщення. Так і з'ясувалося, що галактика розширюється, при чому за певними законами. Швидкість розширення визначається ступенем червоного зміщення спектра.

Якщо розглянути зворотний процес розширення нашого Всесвіту, як якщо б все це знято на плівку, то можна побачити, що Всесвіт не розширюється, а стискається. І в кінцевому підсумку, вона повернулася б в початкову точку. З цього можна сміливо робити висновок, що коли - то у Всесвіту був початок.

Ще зовсім недавно вважалося, що у Всесвіті не було початку. Фрейд Хойл, наприклад, стверджував, що якби «великий вибух» був, то він повинен був залишити свій слід у вигляді якогось реліктового випромінювання. Пізніше вчені Арно Пензіас і Роберт Вільсон відкрили фонове випромінювання – відсвіти спалаху після «великого вибуху». Здавалося, що після цього теорія Великого вибуху була доведена.

Але після цього відкриття стали виникати нові запитання. Якщо теорія Великого вибуху вірна, то чому немає слабких неоднорідних розподілів цього випромінювання? Для того щоб утворилися Галактики, були потрібні більш холодні і щільні зони, де матерія могла б стискатися. Але експерименти зроблені астрономами не виявили таких неоднорідностей.

Пізніше, коли був запущений супутник, відкриття зроблені ним стали історичними. З'ясувалося, що дрібна брижі, була тією неоднорідністю, яка залишилася в просторі після Великого вибуху.

Те, що Всесвіт мав початок, говорить на користь того, що вона була створена. Вчений Пензіас, який брав участь у відкритті фонового випромінювання, робить висновок, що ці відкриття призводить до унікального висновку: Всесвіт була створена з нічого. А Джордж Смут, який керує групою, сказав: «Ми виявили докази появи Всесвіту». Він також додав, що бути свідком таких відкриттів, все одно, що бачити Бога.

І все таки, не всі вчені визнають, що у Всесвіту був початок, або момент створення. Вони з усіх сил намагаються знайти альтернативні теорії появи Всесвіту.Обновлен 16 мая 2016. Создан 14 мая 2016free clock for website часы для сайтов
clock for blog информер времени
html counterсчетчик посетителей сайта